II Gala Ślubowania na Ucznia Rzemiosła

II GALA ŚLUBOWANIA - plakat

W poniedziałek 10 października br. o godzinie 10:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się II Gala Ślubowania na Ucznia Rzemiosła, której celem jest uroczyste przyjęcie nowych uczniów do społeczności rzemieślniczej.

Liczymy na to, że tak uroczysta Gala pozwoli wzbudzić odpowiedzialność za dobre imię rzemiosła oraz podnosić jego rangę poprzez zdobywane przez uczniów kwalifikacje. Uroczyste przyjęcie młodzieży w szereg Uczniów Rzemiosła będzie dla nich dużym wyróżnieniem w drodze po sukces zawodowy. W tym roku u naszych rzemieślników praktyczną naukę zawodu rozpoczęło ponad 270 uczniów klas pierwszych m.in. w takich zawodach jak: stolarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, mechanik pojazdów samochodowych, cukiernik, elektromechanik pojazdów samochodowych, fryzjer, elektryk, kucharz, piekarz, murarz-tynkarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Podczas gali uczniowie, w obecności swoich pracodawców, przedstawicieli szkół oraz zaproszonych gości złożą ślubowanie na sztandar Cechowy.


Każdy z uczniów, tak jak w ubiegłym roku otrzyma imienną legitymację Ucznia Rzemiosła, która towarzyszyć mu będzie przez całą drogę nauki w zakładzie rzemieślniczym. Całość uświetnią występy artystyczne młodej wokalistki: Elizabeth Pryka.