31 października 2018

ZMIANY OD 1 STYCZNIA 2019 r.

Zapraszamy do zapoznania się z proponowanymi zmianami w Kodeksie Pracy oraz w prowadzeniu akt osobowych. Znowelizowany Kodeks Pracy w 2019 roku ma wprowadzić dla każdego ten sam wymiar urlopu – 26 dni, niezależnie od dotychczasowego stażu pracy.Komisja rozważa też rozwiązanie, by urlop trzeba było wykorzystać w danym roku kalendarzowym, nie można by go „chomikować”. W nowym kodeksie pracy ma być szerszy wachlarz umów. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ministra pracy pierwsze zmiany miałyby wejść w życie od 1 stycznia 2019 r. Jeżeli chodzi o akta osobowe to projekt rozporządzenia zakłada podzielenie ich na 4 części. 1 stycznia 2019 r. wejdzie w życie także ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku ze skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacją.

Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronie : http://cech.wodzislaw.pl/wazne_info/ .