22 kwietnia 2021

Ważna informacja dotycząca świadczenia usług fryzjerskich

DOTYCZY TYLKO UCZNIÓW KLAS III

Do 25.04.2021 rozporządzenie z dnia 15 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii wydłużyło zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców działalności związanej z:
  • fryzjerstwem i pozostałymi zabiegami kosmetycznymi,
  • działalnością salonów tatuażu i piercingu.
W w/w rozporządzeniu nie ma mowy o „zamknięciu” zakładu fryzjerskiego, lecz o zakazie świadczenia usług w ramach działalności gospodarczej. Nie mogą tam pojawiać się klienci, ale pracownicy oczywiście tak co widać np. w sklepach w centrach handlowych – są zamknięte, a pracownicy robią porządki, o czym decyduje pracodawca.  Podobnie jest z młodocianymi pracownikami , którzy mogą przebywać w miejscu pracy i realizować program praktycznej nauki zawodu w dni wyznaczone w szkolnym planie nauczania, ale bez udziału w zakładzie klientów i z zachowaniem wszelkich reżimów sanitarnych.

Więcej informacji znajduje się na stronie Związku Rzemiosła Polskiego: https://zrp.pl/dot-zakazu-swiadczenia-uslug-fryzjerskich-praktyczna-nauka-zawodu-mlodocianych-pracownikow/?fbclid=IwAR3WeaS60aTWOUfHFaU1x-JxBCdZJLJkGhHH8VlV0Ne5sCvm3uWEUN0Jjzo