1 lipca 2019

RZEMIOSŁO W MOCY BOŻEGO DUCHA

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę czerwca polskie rzemiosło pielgrzymuje na Jasną Górę. Po raz 38. spotkali się tam przedstawiciele Związku Rzemiosła Polskiego, Izb Rzemieślniczych, starszyzna cechowa, rzemieślnicy i pracownicy rzemiosła wraz z rodzinami, duszpasterze i kapelani. O godz. 11.15 rozpoczęła się ceremonia wprowadzenia pocztów sztandarowych na Szczyt jasnogórski, której dokonał o. Stanisław Rudziński, kustosz Zbiorów Sztuki Wotywnej na Jasnej Górze. Msza św. dla rzemieślników rozpoczęła się o godz. 11.30. Eucharystii przewodniczył bp Edward Janiak, ordynariusz diecezji kaliskiej. Mszę św. koncelebrował Krajowy Duszpasterz Rzemiosła ks. kan. Krzysztof Rusiecki. W trakcie pielgrzymki miała miejsce ceremonia wręczenia okolicznościowych dyplomów mistrzom i uczniom rzemiosła, wybranym przez izby jako wzory przykładnej postawy moralnej i zawodowej.

Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w tej ceremonii, podczas której nasz rzemieślnik Krzysztof Knesz wraz z uczennicą Amelią Wójcik zostali uhonorowani ww. odznaczeniami. Mszę św. poprzedziła Droga Krzyżowa na wałach jasnogórskich.

Serdecznie dziękujemy tym przedstawicielom naszego Cechu, którzy mimo żaru lejącego się z nieba wzięli czynny udział w pielgrzymce.