XLII Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę

Plakat

Serdecznie zachęcamy do udziału w 42 Pielgrzymce Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę.  Jak co roku odbędzie się ona w ostatnią niedzielę czerwca tj. 25 czerwca.  W tym roku organizatorem pielgrzymki jest Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie.

Porządek uroczystości :

24 czerwca 2023 roku

21:00 Apel Jasnogórski

25 czerwca 2023 roku

9:00     Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich.
10:00  Zbiórka uczestników (pod Figurą Najświętszej Maryi Panny na błoniach jasnogórskich, Al. Henryka Sienkiewicza)
10:15  Wprowadzenie Starszyzny Cechowej oraz Pocztów Sztandarowych.
10:30   Uhonorowanie mistrzów rzemiosła oraz uczniów (na Szczycie Jasnogórskim)
10:30   Złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II
11:00   Msza św. koncelebrowana, której przewodniczy biskup pomocniczy Diecezji Tarnowskiej Stanisław Salaterski
13:00   Przejście ze sztandarami przed Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.

Tradycyjnie dla naszych rzemieślników zapewniony będzie autokar. Wyjazd odbędzie się 25 czerwca br. o godzinie 8:00 z Placu Gladbeck w Wodzisławiu Śląskim.
Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane są w kasie tut. Cechu. Liczba miejsc ograniczona.