Młodzieżowa Kapituła Przedsiębiorczości przyznała Nagrody AVANT LYFE

IMG_1244

W naszym Cechu utworzyła się Młodzieżowa Kapituła Przedsiębiorczości. W jej skład weszli uczniowie wodzisławskich szkół ponadpodstawowych: Justyna, Dorota, Edyta, Magda, Paulina, Bartek i Karol, którzy mieli dość pracowite wakacje. Ich mentorami i opiekunami zostali nasi przedsiębiorcy: Marian Salamon, Robert Zając i Robert Mojżysz. Grupa ta zapoznała młodzież z możliwościami zatrudniania i prowadzenia biznesu.

Młodzieżowa Kapituła Przedsiębiorczości powołana w ramach Wodzisławskiego Huba Przedsiębiorczości przyznała Nagrody AVANT LYFE – Local Youth Friendly Employer. Nagrody zostały wręczone pracodawcom, którzy według Kapituły spełniają w największym stopniu oczekiwania młodzieży jako pracowników oraz wyróżniają się innowacyjnym podejściem do Młodych. Przedsiębiorstwa, które otrzymały wyróżnienie:

  1. Henryk Michalik MICHAEL, Rydułtowy
  2. Hubert Ryborz MALOWANIE I TAPETOWANIE, Pszów
  3. Marek Konieczny Piekarnia JO-MAR, Pawłowice
  4. Krzysztof Kucza Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa “EUROCLAS”, Czyżowice
  5.  Dariusz Achtelik, Marzena Bąk-Achtelik, Danuta Bąk OSTRAWA Firma Gastronomiczno – Handlowa s.c., Wodzisław Śląski

Kapituła zgodnie zdecydowała, że powyższe firmy cechują się zaangażowaniem w kształcenie i rozwój młodego pokolenia. Członkowie Kapituły zwrócili również uwagę na wymiar społeczny, czyli przyjazne otoczenie w pracy, szacunek okazywany pracownikom, bezpieczeństwo zatrudnienia, wizerunek pracodawcy. Ważne jest, jaką ma firma rynkową pozycję, czy dynamicznie się rozwija, czy jest innowacyjna, czy zapewnia kreatywne środowisko pracy i prestiż.

Mamy nadzieję, że nasz HUB będzie nadal działał i prężnie się rozwijał w wodzisławskim Cechu.

Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Województwa Śląskiego.